AppleTV+

W grudniu 2022 roku komisja Critics 'Choice Award ogłosiła listę 2023 nominowanych. Wśród nominowanych jest serial historyczny Pachinko, który według raportu Forbesa jest nominowany do nagrody dla najlepszego serialu nieanglojęzycznego.

Oparty na bestsellerowej powieści New York Times autorstwa Min Jin Lee, Pachinko z Apple TV+ to fikcyjna opowieść o aneksji Japonii i Korei. Spektakl jest fikcyjnym portretem rodzimej koreańskiej dziewczyny o imieniu Sunja, a także pokoleń jej rodziny, które poruszają się po życiu pod rządami Japonii. W serialu występuje wschodząca aktorka Kim Min Ha jako młoda Sunja, nagrodzona Oscarem aktorka Young Yuh-jung jako starsza Sunja i gwiazda Hallyu Lee Min Ho jako ukochany Sunja Hansu.

Seria, napisana i wyprodukowana przez Soo Hugh, jest opowiedziana w 8 częściach i obejmuje kilka kluczowych dekad w Korei i Japonii pod rządami tego ostatniego. Trwają już prace nad drugim sezonem Pachinko, który zostanie wyemitowany na AppleTV+ w 2023 roku.

Pachinko: Co nas czeka w sezonie 2

Starsza kobieta wygląda na zrozpaczoną AppleTV+

W pierwszym sezonie Pachinko widzowie zostali przedstawieni Sunji. Sunja to biedna koreańska dziewczyna, która jest zmuszona do życia pod japońską dyktaturą, kiedy pojawienie się przystojnego nieznajomego nagle zmienia cały jej świat. Tym nieznajomym jest Hansu, tajemniczy i bogaty koreański biznesmen, który zyskał szacunek zarówno wśród Koreańczyków, jak i Japończyków. Sunja wkrótce zakochuje się w przebiegłym uroku Hansu i zostaje zmuszona do pozbierania kawałków swojego życia, gdy zachodzi w ciążę z jego dzieckiem. Później Sunja opuszcza swoją ojczyznę, aby zamieszkać w slumsach Japonii, gdzie jest zmuszona przetrwać we wrogim środowisku. Kolejne sceny pokazują młodą i starą Sunję oraz jej rodzinę, które zmagają się z próbami i udrękami, próbując przystosować się w obcym kraju.

Sezon 2 Pachinko obiecuje więcej dramatyzmu, ponieważ scenarzysta serialu, Soo Hugh, twierdzi, że II wojna światowa zostanie przedstawiona. Hugh dodał w wywiadzie, że dzieci Sunji, Mozasu i Noah, odegrają bardziej znaczącą rolę w następnym sezonie. Oprócz tych postaci, wnuczek Sunji, Solomon – którego widzowie ostatnio widzieli podczas wewnętrznej walki przed wyborem między żądzą pieniędzy i władzy a synowskim posłuszeństwem – będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji w sezonie 2. Widzowie powinni przewidzieć że drugi sezon będzie miał swoją premierę wiosną 2023 roku, częściowo dlatego, że sezon pierwszy był emitowany w tym samym sezonie. Konkretna data nie została jednak jeszcze ujawniona. W międzyczasie pierwszy sezon Pachinko jest obecnie transmitowany na AppleTV+.

Czytaj także  19 programów jak pasterka do obejrzenia w następnej kolejności

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *