Studia AMC

AMC wypuściło nowy zwiastun Mayfair Witches Anne Rice, nadchodzącej serii z Alexandrą Daddario jako spadkobierczynią linii potężnych czarownic. Daddario wciela się w postać Rowana Fieldinga, młodego neurochirurga, który nieumyślnie odkrywa, że ​​jej biologiczna matka pochodzi z rodu czarownic. Po tym odkryciu Rowan musi stawić czoła złowrogiej obecności, która nawiedza jej rodzinę od pokoleń. Zwiastun pokazuje nam postać Daddario, która godzi się z jej niedawno odkrytymi mocami i stara się je kontrolować. Te trudności wydają się prowadzić młodą lekarkę ścieżką samopoznania, ponieważ słyszymy, jak mówi, że dokładnie wie, kim jest w ostatnich sekundach zwiastuna.

W Mayfair Witches Anne Rice występuje także Jack Huston jako zmiennokształtna istota o imieniu Lasher, związana z wiedźmami z Mayfair; Tongayi Chirisa jako Ciprien, badacz zjawisk nadprzyrodzonych pomagający Rowana; oraz Harry Hamlin jako Cortland Mayfair, ojciec Rowana. Serial został napisany i wyprodukowany przez Estę Spalding i Michelle Ashford. Obaj wcześniej współpracowali przy serialu komediowym Becoming a God in Central Florida. Spalding, w ramach ogólnego kontraktu z AMC Studios, służy również jako showrunner.

Mayfair Witches Anne Rice ma swoją premierę 8 stycznia na AMC i AMC+, z dwoma odcinkami. Kolejne odcinki będą pojawiać się co tydzień. Osiem odcinków składa się na pierwszy sezon.

Prace Anne Rice na małym ekranie

Wywiad z wampirem na AMC Studia AMC

Serial, oparty na bestsellerowej trylogii Anne Rice Lives of the Mayfair Witches, jest drugim projektem, który dołącza do rozszerzającego się uniwersum autorki w sieci. Wywiad z wampirem, z Samem Reidem i Jacobem Andersonem w rolach głównych, właśnie zakończył swój pierwszy sezon z pozytywnymi recenzjami. Przed premierą pierwszego sezonu, Wywiad z wampirem został przedłużony na drugi sezon przez sieć.

W 2020 roku AMC Networks nabyła prawa do dwóch najlepiej sprzedających się sag Rice: The Vampire Chronicles i Lives of the Mayfair Witches. Wszelkie prawa własności do transmisji strumieniowej, telewizji i dystrybucji partnerskiej należą do AMC Networks.

Czytaj także  The Witcher Recasting Henry Cavill Will Bring a 'New Energy' to the Netflix Series, Says Showrunner

Bestsellerowa autorka zmarła w 2021 roku, przed wydaniem Wywiadu z wampirem AMC, ale jej syn Christopher Rice pozostaje zaangażowany w projekty i ma pełnić funkcję producenta wykonawczego we wszystkim, co powstaje w ramach umowy AMC.

W wywiadzie dla Variety w czerwcu, po ogłoszeniu Wywiadu z wampirem, dyrektor wykonawczy AMC, Dan McDermott, powiedział, że trwają prace nad innymi nieoficjalnymi projektami Rice i że nadzieją sieci jest „uhonorowanie wszystkiego, co dotyczy materiału źródłowego i postaci „historie”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *