Kontrowersje związane z grafiką AI pojawiły się teraz w anime dzięki zabawnie absurdalnemu filmowi Rock, Paper, Scissors autorstwa grupy Corridor Digital.

Film, który trwa około siedmiu minut, został stworzony przy użyciu kombinacji trzech różnych programów AI, znanych jako Stable Diffusion, Dreambooth i DaVinci Resolve. Dyfuzja tworzy obrazy z szumu i może być wykorzystana do przekształcenia filmu akcji na żywo w animację. Model został wyszkolony przy użyciu materiału filmowego przedstawiającego aktorów w kostiumach, a styl graficzny najwyraźniej został wyszkolony przy użyciu anime Vampire Hunter D: Bloodlust. Tła zostały stworzone w Unreal Engine i miały ten sam styl, a następnie zostały skomponowane przy użyciu technik zielonego ekranu. Efekt końcowy jest z pewnością imponujący, jeśli nie doskonały.

Przyszłość sztuki anime i sztucznej inteligencji?

Anime było jednym z kluczowych stylów, na których szkolono sztukę AI z jednym obrazem; jego ogólnie uproszczony charakter ułatwił AI zrozumienie i jest całkowicie możliwe, aby przejść i wygenerować obraz w dowolnym momencie na dowolnej z dziesiątek witryn. Jednak kontrowersje wokół sztuki AI skupiły się na tym szkoleniu. Aby skopiować styl graficzny, sztuczna inteligencja musi przejrzeć wiele dzieł sztuki w tym stylu, a wiele z tych prac jest pozyskiwanych online bez konsultacji z oryginalnymi twórcami dzieła sztuki. Niektórzy artyści skarżyli się, że w rezultacie sztuczna inteligencja generuje sztukę w ich stylach, co szkodzi ich zdolności do zdobycia zatrudnienia teraz, gdy maszyna może natychmiast odtworzyć wszystko w ich osobistym stylu. Twórcy Corridor Digital starali się obejść ten problem tak bardzo, jak to możliwe, opierając się na jednym filmie anime ze względu na swój styl, ale nadal nie eliminuje go całkowicie.

I pomimo imponującego wyglądu, produkt końcowy nadal ma pewne problemy z całkowitym uchwyceniem stylu anime. Technika, którą stworzyli, jest pod wieloma względami podobna do starej techniki animacji znanej jako rotoskopia, w której artyści śledzili ruchy aktora klatka po klatce, rysując na nim animowaną postać. Film Kamień, papier, nożyce to zasadniczo rotoskopia sterowana przez sztuczną inteligencję, która znowu jest imponująca technicznie, ale to nie to samo, co rysowanie czegoś od zera. Dość łatwo jest stwierdzić, kiedy się tego szuka, co zostało wygenerowane jako pojedyncza klatka, a co zostało zaczerpnięte z filmu akcji na żywo, ponieważ pojedyncze klatki znacznie bardziej pasują do tradycyjnego stylu anime. Chociaż niektóre pomysły wykorzystane do wygenerowania tego wideo zasługują na dalszy rozwój, jest mało prawdopodobne, aby taki proces zastąpił standardową produkcję anime, przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości.

Czytaj także  One Piece's New Epic Fight Takes the Series' DBZ Inspiration Too Far

Zrozumiałe jest, jak niepokojący może być ten pomysł dla artystów, iz pewnością istnieją ogólne problemy etyczne związane ze sztuczną inteligencją, które nie zostały jeszcze rozwiązane. Branża anime może być na razie bezpieczna, ale te problemy należy rozwiązać, zanim technologia dojrzeje.

Więcej: Każdy element historii NieR Automata, który musisz znać, aby zrozumieć anime

Źródło: Corridor Digital

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *