Uwaga redaktora: Poniżej znajdują się spoilery dotyczące odcinków 1-7 Andor.Andor odświeżająco odszedł od bezsensownych scen, które nie robią nic poza zapewnieniem obsługi fanów. Nie oznacza to jednak, że serial nie może zawierać postaci, które widzieliśmy wcześniej, jeśli służą one celowi narracji. Biorąc pod uwagę, że jest to opowieść o pochodzeniu Sojuszu Rebeliantów, sensowne jest, że widzimy kluczowe postacie, takie jak Mon Mothma (Genevieve O’Reilly) i Saw Gerrera (Forest Whitaker).

Andor wykonał do tej pory świetną robotę, pokazując inną stronę Imperium Galaktycznego. Polityka imperialna jest o wiele bardziej skomplikowana niż po prostu uduszenie przez Dartha Vadera każdego imperialnego oficera, który mu przeszkadza. Widzimy, jak Senat Cesarski, ISB i korporacje, takie jak Pre-Mor Authority, współpracują ze sobą. „Announcement” przedstawia powrót jednej postaci z Gwiezdnych Wojen, która jest częścią serii od 1977 roku.

Kim jest pułkownik Yularen?

Obraz za pośrednictwem Disney+

Wulff Yularen był pierwotnie postacią drugoplanową w Gwiezdnych wojnach: Epizod IV – Nowa nadzieja i grał go Robert Clarke. Chociaż Yularen nie był wybitną postacią we wczesnym materiale „Legends”, stał się jedną z głównych postaci w Gwiezdnych wojnach: Wojnach klonów. Tom Kane wyraził wersję postaci, która staje się bliskim przyjacielem i sojusznikiem Anakina Skywalkera (Matt Lanter).

Yularen nie został zidentyfikowany aż do personalizowanej gry karcianej Gwiezdne Wojny w nazwach gier z lat 90. do niektórych postaci z oryginalnej trylogii. Yularen został nazwany cesarskim pułkownikiem, a później został włączony jako figurka Hasbro w zestawieniu z 2007 roku podczas odprawy Gwiazdy Śmierci.

Biorąc pod uwagę, że Yularen ginie podczas eksplozji Gwiazdy Śmierci w A New Hope, nie było miejsca, aby sprowadzić go z powrotem w oficjalnej roli na jakiekolwiek przygody po Powrocie Jedi. Poza Wojnami klonów i krótkim występem w Rebels, Yularen pojawia się także w kanonicznych powieściach Tarkin i Thrawn: Zdrada.

Czytaj także  Cheers Stars Ted Danson, Kelsey Grammer & Rhea Perlman Pay Tribute to Kirstie Alley

Yularen w Wojnach Klonów

Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów Obraz za pośrednictwem Disney+

Teatralny film Gwiezdne wojny: Wojny klonów zadebiutował nową wersją Yularena, który służył jako admirał w armii Republiki. Chociaż Mistrzowie i Rycerze Jedi służyli jako generałowie w swoich batalionach klonów, Republika używała również urzędników wojskowych z różnych światów do nadzorowania Gwiezdnych Niszczycieli. Yularen był znakomitym żołnierzem z Coruscant, co wskazuje na to, że Palpatine był już nastawiony na rozwój przyszłej imperialnej armii.

Yularen jest pracowitym żołnierzem, ale też surowo przestrzega rozkazów. Yularen często kłóci się z Anakinem o naginanie zasad, ale w większości ich nieporozumienia są żartem. Chociaż Yularen wyraźnie wierzy w cele Armii Republiki, w „Wojnach klonów” nie wskazuje się na żadne faszystowskie skłonności. W rzeczywistości okazuje współczucie młodej Ahsoce Tano (Ashley Eckstein), gdy dowiaduje się o banalności wojny. Chociaż wielu polityków i oficerów Republiki nie szanuje żołnierzy-klonów, Yularen jest miły dla ludzi w jego służbie. Każdego z odpowiednim przeszkoleniem i doświadczeniem widzi jako przyjaciela i nawiązuje bliską więź z kapitanem Rexem (Dee Bradley Baker).

Wiemy również o działaniach Yularena po Andorze dzięki jego krótkiemu występowi w odcinku Rebelianci. Wspomina się, że agent Kallus (David Oyelowo), oficer Imperium, który stał się bohaterem Sojuszu Rebeliantów, był jednym z „gwiazdowych uczniów” Yularena.

star-wars-rebels-yularen-thrawn Obraz za pośrednictwem Disney+

Kot i mysz

Kluczowy odcinek Wojen klonów ujawnia wczesny moment między Anakinem i Yularenem. Pierwsze trzy sezony Wojen klonów nie były emitowane w porządku chronologicznym, więc było wiele odcinków, które miały miejsce na wcześniejszych etapach osi czasu. Odcinek 2 sezonu „Kot i mysz” faktycznie poprzedza wydarzenia z filmu Wojny klonów, a Ahsoka nie została jeszcze uczennicą Anakina. W tym odcinku widzimy Anakina i Yularena walczących w kosmicznej bitwie o planetę Christophsis, tę samą planetę, którą widziano podczas otwarcia filmu Wojny klonów.

Czytaj także  Werewolf By Night Star „skoczyłby” z szansą powrotu do MCU

To podczas tej bitwy Yularen ujawnia Anakinowi kilka informacji o swojej historii. Przed rozpoczęciem wojny Yularen służył w marynarce wojennej podczas bitwy pod Malastare Narrows. Chociaż ludzie Yularena byli doświadczeni, ich flota została prawie zniszczona przez genialnego przywódcę cyborgów Admirała Trencha (Dee Bradley Baker). Trench wykorzystał eksperymentalną broń, która zaskoczyła Yularena. Chociaż grupa zadaniowa Jedi była w stanie przyjść im na ratunek, Yularen od tego czasu ma do czynienia z zespołem stresu pourazowego.

gwiezdne wojny-nowa-nadzieja-yularen Obraz za pośrednictwem Disney+

W „Cat and Mouse” Trench powraca, by służyć jako admirał serpartystów. Aby uniknąć jego pocisków śledzących, Anakin i Yularen wykorzystują tajny statek z urządzeniem maskującym. Wychodzą z bitwy z odnalezionym wzajemnym szacunkiem; nie jest jasne, czy Yularen miał jakiś pomysł, że zuchwały Jedi, u którego służył, będzie również jego przyszłym szefem w Imperium. W Wojnach klonów nie ma żadnych oznak nikczemności ze strony Yularena, ale jego związek z eksperymentalnymi rzemiosłami wojskowymi oznacza, że ​​może być przygotowany do pracy nad imperialnymi projektami, takimi jak Gwiazda Śmierci.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *