Studia AMC

Po sukcesie najnowszej adaptacji Wywiadu z wampirem i niedawnej premierze Mayfair Witches, AMC przygotowuje się do przeniesienia wielu historii Anne Rice na ekran w postaci wielu seriali telewizyjnych, tworząc własne uniwersum i ogromną franczyzowa.

Podczas rozmowy z Colliderem producent Mark Johnson oświadczył, że pracuje nad kilkoma projektami związanymi z Immortal Universe stworzonym przez Rice, a wywiad z wampirem i czarownicami z Mayfair to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co ma nadejść:

„Jednocześnie opracowujemy trzy inne rzeczy, z których każda jest inna. Ludzie pytają mnie, co mają ze sobą wspólnego te programy lub co mają ze sobą wspólnego te książki, i tak naprawdę myślę, że to jej postacie, bez względu na to, jak torturowane lub dziwne. Jej wampiry, w przeciwieństwie do większości wampirów, które widzimy przez cały czas, są istotami ludzkimi. To nie ludzie i wampiry. Są ludzie, którzy okazują się wampirami i wszyscy cierpią z powodu utraty miłości, braku miłości i braku przyjaźni. Pomysł, że wszyscy mówimy: „Czy nie byłoby wspaniale żyć wiecznie?”, oczywiście byłby okropny. Zakochałbyś się w swoim partnerze, twoi rodzice umarliby, a ty nadal byłbyś tam, w tym samym wieku. Niektóre motywy są takie same. […] W „Mayfair Witches” jest cała środkowa część o rodzinie i jedziesz na Haiti, i tam jest serial. Czy trzeba zrobić przedstawienie o Lasherze? [Jack Huston]? Czy ma zostać nakręcony program o Fang Gang? Nie ma książki o Talamasce, ale myślę, że jest świetna seria o Talamasce. Ich zadaniem jest obserwowanie tych niezwykłych wydarzeń i stworzeń, a nie angażowanie się, ale obserwowanie. Więc myślę, że odpowiedź brzmi: tak, to będzie kontynuowane”

Historia czarownic z Mayfair

anne-rice-mayfair-czarownice-seria-1 AMC+

Stworzony przez Estę Spalding i Michelle Ashford serial jest adaptacją powieści Rice’s Lives of the Mayfair Witches. Historia opowiada o Rowana Fielding, utalentowanej neurochirurg, która odkrywa, że ​​jest dziedziczką rodziny czarownic. Jej życie zmienia się radykalnie, gdy próbuje poradzić sobie ze swoimi nowymi mocami i konfrontuje się ze złowrogą siłą, która otacza jej rodzinę od pokoleń.

Czytaj także  Willow Series wypuszcza nowy klip i wideo zza kulis

W serialu występują Alexandra Daddario, Jack Huston, Tongayi Chirisa, Beth Grant, Jan Richards, Hannah Alline i Harry Hamlin. Mayfair Witches miał fantastyczny debiut, przewyższając liczbę Wywiadów z wampirem i stając się jednym z największych hitów na AMC+.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *