Amazon chce dokonać większego skoku na rynek kinowy, inwestując 1 miliard dolarów rocznie w swoje filmy do kin, wynika z raportu Bloomberga. Będzie to najbardziej znaczące zaangażowanie firmy internetowej w teatr.

Według raportu, Amazon planuje produkować od 12 do 15 filmów rocznie z premierą kinową, przy czym w 2023 roku zobaczymy niewielką liczbę filmów ze stopniowym wzrostem w czasie. Bloomberg wspomina, że ​​roczny harmonogram wydań sprawi, że Amazon będzie współpracował z dużymi studiami, takimi jak Paramount Pictures. To dobra wiadomość dla sieci kin, akcje AMC wzrosły o 9,2%, a Cinemark zyskał dodatkowe 12%. Jednak według doniesień sprzedaż biletów do teatrów spadła o ponad 33% od 2019 r., ostatniego roku sprzedaży przed pandemią, a kina walczą o odzyskanie rozpędu, który osiągnęły przed spadkiem sprzedaży.

Amazon Studios odniosło sukces w pozyskiwaniu filmów w przeszłości, a Manchester by the Sea zdobyło dwa Oscary i otrzymało 78 milionów dolarów w kasie przy budżecie 9 milionów dolarów. Na szczęście kina zaczynają znajdować publiczność, a Top Gun: Maverick toruje drogę do powrotu do kina. Studia chcą odnieść sukces dzięki podobnemu filmowi, ponieważ Maverick był właścicielem kasy przez kilka miesięcy po premierze, zgarniając zdumiewające 1,4 miliarda dolarów.

Amazon odniósł sukces w dziedzinie telewizji

studia Amazona

Chociaż Amazon Studios jeszcze nie przyspieszyło dystrybucji filmów kinowych, usługa przesyłania strumieniowego Prime Video odniosła wiele sukcesów w telewizji. Oryginalne seriale, takie jak The Boys, Reacher, Jack Ryan, Wheel of Time i Invincible, szybko zyskały widownię pełną oddanych fanów. Ponadto na początku tego roku Prime Video znacznie się rozwinęło, a Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy był najdroższym serialem telewizyjnym, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

Jednak Amazon ma prawa do wielu ukochanych nieruchomości po przejęciu MGM za 8,5 miliarda dolarów. Rocky, James Bond, Robocop, Stargate i wielu innych jest częścią umowy, co oznacza, że ​​studio może skupić się na uznanych nieruchomościach, aby znaleźć zwrot z inwestycji. Ponadto widzieliśmy, jak inni giganci transmisji strumieniowej znajdują umowy z kinem, ponieważ nadchodząca kontynuacja Knives Out, Glass Onion, rozpoczęła swoją premierę w kinach 23 listopada w specjalnym tygodniu przedpremierowym. Jednak film opuści kino po krótkim okresie, kierując się do Netflix 23 grudnia na światową premierę. Oczekuje się, że Amazon będzie utrzymywał swoje filmy w kinach i w różnych sieciach. Fani mogą zobaczyć, jak postępuje umowa, ponieważ coraz więcej filmów produkowanych przez studio trafia do kin na całym świecie.

Czytaj także  James Marsden błyszczy u boku Amy Adams w pierwszym klipie z filmu Odczarowani

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *