HBO

Aktor Al Brown, najbardziej znany z roli w przebojowym serialu HBO The Wire, niestety zmarł. Córka Browna, Jenny, potwierdziła TMZ, że jej ojciec zmarł w piątek w Las Vegas po walce z chorobą Alzheimera. Miał 83 lata.

Oprócz swojej pracy aktorskiej, wraz ze wzrostem sławy jako Stan Valchek w The Wire, Brown służył wcześniej jako weteran Sił Powietrznych podczas dwóch tras koncertowych w Wietnamie. Wyjątkowo dobrze przyjął swój nowy zawód, gdy zaczął grać, ponieważ Jenny mówi, że jej ojciec naprawdę kochał swoich fanów. Zawsze był „szczęśliwy, mogąc zatrzymać się i porozmawiać z każdym, kto mógł go rozpoznać z serialu na przestrzeni lat”, zauważając, że naprawdę „kochał swoją pracę”.

„Nauczyłem się prawie wszystkiego na własnej skórze. Ale nigdy nie zrezygnowałem ani nie przestałem próbować” – napisał również Brown w swoim biografii na LinkedIn. „Uwierz, że honor jest sposobem na życie i należy go pielęgnować. Zawsze chciałem być aktorem. Porzuciłem to dla rodziny, wojska i oczywistych obowiązków przez ponad 30 lat. Wracam do tego. Dzięki Bogu za mój program telewizyjny Drut!!!”

Fani The Wire dobrze pamiętają Browna jako pułkownika Valcheka, wysokiego rangą członka policji w Baltimore i dumnego Amerykanina polskiego pochodzenia, który czasami utrudniał życie głównym bohaterom. Brown pojawił się we wszystkich pięciu sezonach jako Valchek, chociaż był najbardziej zaangażowany w fabułę drugiego sezonu.

Al Brown kochał swoich fanów

Aktor miał role w wielu innych programach telewizyjnych, często grając stróżów prawa lub ludzi na stanowiskach władzy, ponieważ było to coś, w czym się wyróżniał. Inne jego dokonania telewizyjne obejmują powtarzającą się rolę w The Hustler, a także role w innych programach, takich jak Homicide: Life on the Street, The FBI Files, Forensic Files, Rescue Me, Commander in Chief, Law & Order: Special Victims Unit i Maron. Występował także w filmach telewizyjnych, takich jak Adversaries, Shot in the Heart i Something the Lord Made.

Czytaj także  The Witcher Author Shares His Thoughts on the Quality of the Netflix Series

Brown pojawił się także w kilku filmach fabularnych. Obejmuje to kilka godnych uwagi filmów, takich jak 12 małp, Liberty Heights, Red Dragon i Lay the Favorite. Aktor zapewnił także lektora do gry wideo The Darkness z 2007 roku, przechodząc również na inne medium.

Ci, którzy przeżyli Browna, to jego dzieci i dalsza rodzina. Nasze myśli są z nimi w tym bolesnym czasie. Spoczywaj w pokoju Alu Brownie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *