Ostrzeżenie: Spoilery z My Hero Academia, sezon 6, odcinek 7. Profesjonaliści z My Hero Academia mają szeroką gamę dziwactw, od pozornie obezwładnionych Endeavour i Hawks po ulicznych bohaterów, takich jak oryginalny Ingenium. Jeden z takich niskopoziomowych bohaterów udowodnił jednak, że ma swoje miejsce u boku Aizawy, a jest nim bohater znany jako Manual.

Manual pojawił się po raz pierwszy w wątku Hero Killer Stain, jako zawodowiec, z którym Tenya Iida (nowy Ingenium My Hero Academia) zdecydował się pracować. Nic w Manualu naprawdę się nie wyróżnia. Zajmuje 222. miejsce w rankingu bohaterów, a jego dar pozwala mu jedynie manipulować niewielką ilością wody palcami. Manual wie, że nie jest niczym specjalnym, ponieważ mówi się, że jego imię bohatera jest skromne, i od razu zorientował się, że Iida wybrał jego agencję, aby dostać się do Staina, a nie dlatego, że darzył go jakimś szczególnym szacunkiem. Iida poczuła się z tym źle i wróciła do Manual na więcej szkoleń podczas łuku pracy i nauki.

Ale podobnie jak Anivoice Quirk Koji Kody, który ma aplikacje do ewakuacji zwierząt domowych podczas katastrofy, Quirk Manuala okazał się mieć niezwykle cenne zastosowania podczas wojny i wszystkie mają związek z Aizawą. Dar Wymazywania Aizawy pozwala mu anulować Dary każdego, na kogo patrzy, co czyni go nieocenionym, jeśli chodzi o radzenie sobie z poważnymi zagrożeniami, ponieważ może skutecznie pozbawić ich mocy. Jednak jedną wielką słabością Aizawy jest to, że jak każdy inny, może on mieć otwarte oczy tylko przez określony czas. I tu wkracza Manual — Manual jest w stanie użyć swojego daru wodnego, aby oczy Aizawy były mokre, uwalniając go w ten sposób od największej wady jego daru. To pozwoliło Aizawie zatrzymać Shigarakiego i jego mnóstwo nowych dziwactw, dając Endeavourowi i innym bohaterom walczącym z nim przewagę, której potrzebowali.

Czytaj także  Nowa kontynuacja Naruto ujawnia sekret siły Rocka Lee

My Hero Academia udowadnia, że ​​bohaterowie wsparcia też są niezbędni

Instrukcja MHA-Aizawa

Jako jeden z najlepszych nauczycieli UA High, obecność Aizawy w tej walce jest absolutnie niezbędna; ilość mocy, którą dzierży Shigaraki, jest już wystarczająca, aby mógł robić pozornie niemożliwe rzeczy bez użycia Daru, na przykład zmieniać kierunki w powietrzu lub skoczyć setki stóp w niebo. Bohaterowie nawet nie wiedzą, jakie Dary ani ile ma do dyspozycji, ale wiedzą o Rozkładzie, co jest wystarczającym powodem, aby upewnić się, że nie może używać Daru. Bardziej prawdopodobne jest jednak przeoczenie faktu, że pomoc Manual jest równie niezbędna. W czasie, w którym Aizawa mrugnie, chodzące odniesienie do Akiry, jakim jest Shigaraki, może rozpętać nową falę Rozkładu, niszcząc jeszcze większą część miasta i potencjalnie zabijając niektórych czołowych bohaterów walczących z nim. Nawet ułamki sekundy są zbyt dużym ryzykiem, gdy zagrożone jest życie, więc mając w pobliżu Manuala, Shigaraki nie będzie miał nawet szansy użyć swoich mocy.

Manual może nie jest bohaterem, o którym wszyscy myślą, ale zdecydowanie daje z siebie wszystko w walce, która znacznie przewyższa jego klasę. Wielcy bohaterowie My Hero Academia mogą walczyć tylko dzięki wsparciu ludzi takich jak Manual i Aizawa, dlatego ważne jest, aby nie lekceważyć ich wkładu — nawet jeśli mają tylko „głupi” Dar wodny.

Dalej: Jeden bohater My Hero Academia może już zakończyć swoją wielką wojnę

Nowe odcinki My Hero Academia są obecnie transmitowane w każdą sobotę na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *