Nieskończony, generowany przez sztuczną inteligencję odcinek Seinfelda transmitowany na Twitchu został tymczasowo usunięty z platformy po wyrzuceniu rutyny, którą wielu nazywa transfobią.

Zatytułowany Nothing, Forever , stworzony przez komputer sequel Seinfelda – obiecujący, że będzie „zawsze aktywny, zawsze dziwny” – wykorzystywał naukę sztucznej inteligencji do odtworzenia komediowej formuły oryginalnego serialu; Nic, rosnąca oglądalność Forever udowodniła skuteczność tej metody, dopóki błąd techniczny nie wywołał transfobicznych uwag.

„Myślę o zrobieniu czegoś o tym, jak bycie transpłciowym jest w rzeczywistości chorobą psychiczną. Lub o tym, jak wszyscy liberałowie są potajemnie gejami i chcą narzucić wszystkim swoją wolę. Albo o tym, jak osoby transpłciowe rujnują tkankę społeczną. Ale nie jeden się śmieje, więc przestanę”, żartuje słabo wyrenderowany Jerry Seinfeld do swojej publiczności AI w klipie udostępnionym na Twitterze. „Dzięki za przyjście dziś wieczorem. Do zobaczenia następnym razem. Gdzie wszyscy poszli?”

Chociaż ten kawałek był prawdopodobnie próbą żartu AI, Twitch szybko usunął sitcom ze swojej strony za „naruszenie Wytycznych społeczności lub Warunków korzystania z usługi Twitcha”.

Nic, współtwórczyni Forever, Skyler Hartle, złożyła oświadczenie The Verge po incydencie, pisząc:

„Jesteśmy zawstydzeni, a to w ogóle nie odzwierciedla naszych wartości ani opinii. Było to wynikiem błędu po naszej stronie, który doprowadził do problemu technicznego”.

Nic, twórcy Forever twierdzą, że błąd jest wynikiem nagłej zmiany sztucznej inteligencji

Telewizja Columbia Pictures

Chociaż możliwości sztucznej inteligencji rosną z każdym dniem i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, technologia ta nie jest nieomylna.

Mówiąc o żartobliwym dowcipie w Nothing, oficjalnym serwerze Discord firmy Forever, pracownicy projektu wyjaśnili, że problem techniczny związany z transfobią był spowodowany przejściem na sztuczną inteligencję wcześniejszego modelu z mniejszą liczbą kontroli bezpieczeństwa.

„Wcześniej wieczorem zaczęliśmy mieć awarię przy użyciu modelu OpenAI GPT-3 Davinci, co spowodowało, że program wykazywał błędne zachowania (być może widzieliście cykliczne puste pokoje). OpenAI ma mniej wyrafinowany model, Curie, który był poprzednikiem Davinci. Kiedy Davinci zaczął zawodzić, przestawiliśmy się na Curie, aby program działał bez żadnych przestojów. Przejście na Curie spowodowało wygenerowanie nieodpowiedniego tekstu. Udało nam się zidentyfikować pierwotną przyczynę naszego problemu z Davinciego i nie będziemy używać Curie jako rozwiązania awaryjnego w przyszłości. Mamy nadzieję, że rzuci to trochę światła na to, jak do tego doszło”

Czytaj także  Sukcesja sezon 4: Fabuła, obsada i wszystko, co wiemy

Chociaż Nothing, Forever wciąż nie działa, fani mogą uzyskać poprawkę Seinfelda dzięki wszystkim dziewięciu sezonom sitcomu, które są teraz dostępne do transmisji w serwisie Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *