Wielu długoletnich fanów Brendana Frasera z nostalgią wspomina jego komedię Airheads z 1994 roku, ale jest to casting, który prawie się nie odbył. W filmie Fraser występuje u boku Adama Sandlera i Steve’a Buscemiego jako zmagający się z problemami muzycy, którzy porywają stację radiową tylko po to, by ich muzyka była odtwarzana na falach radiowych. Został napisany przez Richa Wilkesa i wyreżyserowany przez Michaela Lehmanna, a oprócz głównych ról zawierał wielu innych ulubionych komedii, takich jak Chris Farley, Michael McKean i Judd Nelson.

Per Variety, Sandler i Fraser spotkali się ponownie, aby przeprowadzić wywiad „Aktorzy o aktorach”, a rozmowa zeszła na Airheads. Sandler mówi, że „odkrył” Frasera, gdy ten był „jeszcze dzieckiem”, będąc pod wrażeniem jego pracy w komedii o jaskiniowcach Encino Man. Z tego powodu Sandler, który został obsadzony w Airheads, lobbował za tym, aby Fraser pojawił się jako jedna z jego współpracowników. Jak teraz Sandler mówi Fraserowi, za kulisami było trochę sprzeciwu, ponieważ reżyser Michael Lehmann nie był zainteresowany. Jednak według Sandlera dostrzegł potencjał we Fraserze i walczył o obsadę, dopóki Lehmann nie ustąpił.

„Widziałem cię i pomyślałem:„ Ten facet nie powinien być tylko jaskiniowcem. Powinien być w zespole! Michael Lehmann był temu bardzo przeciwny. Powiedział: „Nie rozumiem. Nie widzę jaskiniowca w tym filmie”. A ja po prostu powiedziałem: „On może robić inne gówna”. W końcu poszedłem do jego domu, około 4 nad ranem, obudziłem go, powiedział: „Kim jesteś?” Powiedziałem: „Nieważne. Po prostu wiedz, że Adam Sandler nie będzie w Airheads, chyba że będzie w nim stary Fraser”. Więc zmienił swoją małą melodię”.

Kiedy Fraser mówi, że Lehmann poleciał do jego domu, aby spotkać się z nim w sprawie roli, najwyraźniej podekscytowany przyjęciem Frasera na pokład, Sandler zawołał reżysera.

Czytaj także  Melinda Dillon, A Christmas Story Star, Dies at 83

„Cóż, on jest kłamcą. Jest obrzydliwym kłamcą. On cię nie chciał, ja tak, a reszta jest całkiem niezła. Twoje życie rozkwitło.

Brendan Fraser objął Airheads

Studia XX wieku

Zgodnie z przewidywaniami Sandlera, Fraser był naturalny w swojej roli w Airheads. Być może dlatego, że potraktował tę rolę tak poważnie, mimo że film był dziwaczną komedią. Niedawno Sandler powiedział również EW, że nie był zaskoczony niedawnym sukcesem Frasera, jaki odniósł w filmie Wieloryb, ponieważ aktor ma długą historię bezpośredniego wskakiwania do swoich ról, co osobiście widział w Airheads. Jak powiedział Sandler w tym wywiadzie:

„Naprawdę wziął [Airheads] poważnie, traktował wszystko, co dotyczyło pełnego rozwoju jego charakteru i wyglądu oraz znaczenia każdej linii. Nigdy się nie bawił. Fakt, że mógł nakręcić Wieloryba i kilka świetnych filmów na przestrzeni lat, ale fakt, że teraz osiągnął dla niego tak wielkie crescendo, nie jest szokiem”.

Poniżej możesz obejrzeć cały wywiad z aktorami o aktorach z Sandlerem i Fraserem.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *