Obrazy reflektorów

Aktorka z menu, Hong Chau, miała pracowity rok i zaczęła grać różne postacie. W swoich ostatnich filmach Chau przedstawiła zaabsorbowaną sobą artystkę w Showing Up, złowrogiego Maître d’ w The Menu i zatroskaną pielęgniarkę w The Whale. Aby dostać się do tych ról, czerpała z osobistych doświadczeń i decyzji estetycznych, takich jak sposób, w jaki jej postać może nosić włosy.

Podczas nowego wywiadu dla Variety, Chau mówi, że kiedy przeczytała opis postaci Elsy w Menu, „surowej Skandynawskiej kobiety, którą oczywiście nie jestem ja”, postanowiła zapytać reżysera Marka Myloda, czy mogłaby dostać ciasny kok i kanciaste grzywki, aby uosabiać postać.

Aby zagrać rolę pielęgniarki w Wielorybie, Chau zastanawiała się nad swoimi ostatnimi doświadczeniami w szpitalu, kiedy była w ciąży z córką. Była zachwycona wieloma miłymi pielęgniarkami, które pomagały się nią opiekować i pamiętała, jak kochała ich tatuaże. Aby więc je ucieleśnić, poprosiła wizażystów o wykonanie tatuaży dla jej postaci, mimo że nie widać ich na ekranie.

„Tak naprawdę nie widać ich na ekranie” — mówi Chau. „To było tylko dla mnie, ale poświęcenie czasu na te drobne szczegóły naprawdę pomaga”.

Chau mówi, że była w stanie wykorzystać swoje podejście do tworzenia postaci, ucząc się od swoich współpracowników, w tym Joaquina Phoenixa (Joker), Reese Witherspoon (The Morning Show) i Josha Brolina (Deadpool 2) przy swoim pierwszym filmie, Paul Wrodzona wada Thomasa Andersona.

Hong Chau jest bardziej zajęty niż kiedykolwiek

Powrót do domu Hong Chau Najlepsze wideo

Variety donosi, że Chau ma wyluzowane podejście do swojej kariery. „Nie czuję, żebym naprawdę na coś naciskała” — mówi. „Nie nękam przez telefon mojego agenta”.

Takie podejście sprawia, że ​​Chau ma więcej pracy niż kiedykolwiek, pomimo jej wczesnych zastrzeżeń co do przyjęcia roli pielęgniarki. Kiedy agent Chau po raz pierwszy zwrócił się do niej, by zagrać w The Whale, Chau powiedział, że nie jest zainteresowana, ponieważ miała noworodka i uważała, że ​​​​scenariusz jest ciemny. Jednak szybko dała się przekonać i teraz oferuje więcej ról niż kiedykolwiek.

Czytaj także  Netflix udostępnia nowy film Freddiego Prinze Jr., który powraca z tobą, Boże Narodzenie

Chau ma pełną listę nadchodzących projektów, co do których jest dość skrępowana. Chau będzie można zobaczyć w nadchodzącym filmie Wesa Andersona Asteroid City , którego premiera zaplanowana jest na czerwiec 2023 roku. Chau zagra także w filmie Yorgosa Lanthimosa And, który jest obecnie w fazie postprodukcji, a fabuła jest w tajemnicy. Data premiery And nie została jeszcze ogłoszona.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *