Ostrzeżenie! Zawiera spoilery z Witch Watch Chpater 85! Wielu fanów Shonen Jump czyta magazyn tylko ze względu na jego serię akcji, ale jedna manga komediowa pokazuje, że może stać się równie poważna, kiedy chce. To nie pierwszy raz, gdy serial komediowy to robi, a epicka Gintama Hideakiego Sorachiego doskonale równoważy przezabawne historie z życia i epickie bitwy na stronach Shonen Jump wiele lat wcześniej. Ale miło jest zobaczyć nowszą serię próbującą naśladować to, co sprawiło, że Gintama była tak przyjemna do czytania zarówno dla fanów komedii, jak i akcji.

Witch Watch to seria autorstwa Kenty Shinohary, która śledzi nieszczęścia młodej czarownicy Nico i jej różnych magicznych ochroniarzy. Podczas gdy serial od czasu do czasu zawierał bitwy z magicznymi wrogami próbującymi porwać Nico i użyć jej mocy, jest to w dużej mierze komedia z życia. Tak więc typowa manga bitewna, taka jak My Hero Academia czy Jujutsu Kaisen, oferuje ogólnie lepsze walki ze względu na ich poważniejszy charakter. Ale walka w najnowszym rozdziale mangi może to zmienić.

W rozdziale 85 ogr ochroniarz Nico, Morihito, walczy ze swoim starym przyjacielem Ranem, który okazuje się być jednym z czarnoksiężników próbujących skrzywdzić Nico. Rozdział ujawnia również historię Ran i jest zaskakująco tragiczna. Jego matka Uzu była również czarownicą, której magiczne zdolności pozwoliły jej starzeć się znacznie wolniej niż otaczający ją ludzie. Po tym, jak ona i armia innych czarnoksiężników zostały pokonane przez sojusz między ogrami i czarownicami, została uwięziona i pozostawiona, by zmarnowała swoje niewiarygodnie długie życie. Tutaj poznała ojca Ran, Mogariego, który był ogrem służącym jako jej strażnik więzienny. Rodzice Ran stworzyli tragiczny związek iw końcu Uzu poprosił Mogariego, aby wyprowadził ją z jej nieszczęścia i zabił ją w jedyny sposób, w jaki mogła umrzeć: przez urodzenie dziecka. Tym dzieckiem był Ran, który odziedziczył klątwę swojej matki i w dużej mierze żył w izolacji po śmierci ojca, który zawsze gardził nim za zabicie matki. To pięknie wyjaśnia jego motywację, a także dowodzi, że Witch Watch może być poważny, kiedy trzeba.

Czytaj także  That Time I Got Reincarnated As a Slime Season 3 Gets Release Window

Witch Watch właśnie udowodnił, że może zrównoważyć akcję i komedię

Tragiczna historia Ran w Witch Watch

Historia Ran jest równie tragiczna, jak historie postaci w poważniejszej mandze bitewnej, jeśli nie bardziej. Jeśli ta walka będzie nadal badać jego charakter i filozofię, wydaje się, że będzie równie dobra jak główna walka z bardziej typowej mangi akcji. Nie powinno to dziwić, ponieważ wydaje się, że Shinohara czerpał wielką inspirację od autora Gintamy, nawet bezpośrednio się do niego odwołując. Jeśli Witch Watch potrafi tworzyć poważne łuki tak dobre, jak Gintama, to jest to coś, co spodoba się fanom akcji.

Jednak nawet jeśli historia Witch Watch zacznie bardziej skupiać się na akcji, nadal jest to komediowa manga. Więc prawdopodobnie nadal będzie zawierał mniej poważne historie i momenty przeplatane mroczniejszymi fabułami. Ale mimo to, biorąc pod uwagę, jak zdolny Witch Watch udowodnił, że potrafi opowiadać poważne i tragiczne historie w swoim najnowszym rozdziale, jest to zdecydowanie seria, którą fani bitewnej mangi Shonen Jump powinni sprawdzić.

Więcej: Jedyna akcja Shonen Jump RomCom właśnie dostał poważną konkurencję

Rozdział 85 Witch Watch jest dostępny do przeczytania w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *