Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #113 Chainsaw Man

Powrót Wiecznego Diabła w Chainsaw Man może wreszcie wyjaśnić tajemnicę, jak i dlaczego diabły zjedzone przez Chainsaw Man są wymazywane z pamięci i istnienia. Podczas pierwszego spotkania, Człowiek z piłą łańcuchową zjadł części ciała Diabła Wieczności, który jednak powrócił w drugiej części mangi, udowadniając, że czytelnicy wciąż nie wiedzą o tej wyjątkowej zdolności Człowieka z Piłą.

Diabeł Piły Łańcuchowej i jego hybrydowa fuzja z ludzkim Denji, Człowiekiem Piłą Łańcuchową, należą do najsilniejszych diabłów. Biorąc pod uwagę, że moc diabła jest proporcjonalna do strachu, jaki koncepcja, którą reprezentuje, wywołuje u ludzi, nadal nie jest jasne, dlaczego diabeł piły łańcuchowej jest silniejszy niż na przykład diabeł kontrolujący, diabeł piekielny lub diabeł wojenny. Jest to prawdopodobnie związane z wyjątkową zdolnością, którą wykazuje Diabeł Piły Mechanicznej: jest w stanie pochłonąć inne diabły, powodując, że ich imię i koncepcja, którą reprezentują, znikają z publicznej świadomości, jednocześnie wymazując ich fizyczną egzystencję. To sprawia, że ​​Diabeł Piły Mechanicznej budzi największy strach wśród diabłów i prawdopodobnie wyjaśnia jego moc. Jednak nadal nie jest jasne, czy ta zdolność rozciąga się również na hybrydową formę Denjiego jako Człowieka Piły Łańcuchowej.

Jedna z pierwszych bitew Denjiego po dołączeniu do Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego jako Łowca Diabłów była przeciwko Diabłu Wieczności. Ten diabeł ma wyjątkową moc uwięzienia ludzi w swoim żołądku, gdzie tworzy kieszonkową rzeczywistość oddzieloną od przestrzeni zewnętrznej, w której czas przestaje płynąć. Aby uciec, Denji musiał zmusić Diabła Wieczności do poddania się, siekając jego ciało na kawałki przez trzy dni z rzędu. Aby odzyskać swoją wytrzymałość, Człowiek Piła Łańcuchowa nieustannie zjadał mięso Diabła Wieczności, aby pić jego krew, która ma działanie regenerujące, zanim ostatecznie go zabił. Jednak w rozdziale #113 Chainsaw Man, Eternity Devil powraca, ponownie uwięziąc Denjiego w swoim żołądku wraz z Asą Mitaką, gospodarzem Diabła Wojennego.

Czytaj także  Boruto Confirms its Women Problem is Actually Worse than Naruto's

Człowiek z piłą łańcuchową musi wyjaśnić najbardziej tajemniczą moc diabła z piłą mechaniczną

piła-człowiek-wieczność-diabeł-powraca

Powrót Wiecznego Diabła z piekła dowodzi, że albo Denji nie ma mocy Diabła Piły Łańcuchowej do wymazywania innych diabłów w swojej hybrydowej formie, albo że musi pochłonąć całe ciało diabła, aby je aktywować. W przeciwnym razie Wieczny Diabeł powinien zostać zapomniany i nie będzie mógł powrócić. Jednak ta moc Diabła Piły Łańcuchowej jest jedną z najbardziej rażących dziur fabularnych w całej serii, ponieważ jest zbyt wiele rzeczy, które po prostu się nie sumują. Czterej Jeźdźcy są w jakiś sposób w stanie przypomnieć sobie Diabły wymazane przez Człowieka Piły, więc jego moc nie jest absolutna. Ponadto Diabeł Wojenny mówi, że po tym, jak Człowiek Piła Łańcuchowa zjadł jej ciało, osłabła, co jest powodem, dla którego od dawna na świecie nie ma wojny, ale ludzie wciąż pamiętają i rozumieją pojęcie wojny. Wydaje się to potwierdzać, że Człowiek Piła Mechaniczna musi całkowicie pożreć Diabła, aby wymazać ich istnienie, co również wyjaśniałoby powrót Wiecznego Diabła.

Chainsaw Man to serial z ekscytującą akcją, czarnym humorem i głębokim psychologicznym przedstawieniem postaci. Jednak ma również wyjątkową wiedzę, która wciąż kryje wiele tajemnic. Moc Piły Łańcuchowej do wymazania innych diabłów z istnienia jest jedną z nich i miejmy nadzieję, że powrót Wiecznego Diabła dostarczy czytelnikom nowych informacji do pracy.

Dalej: Chainsaw Man po raz pierwszy oddzwania do największego zwrotu akcji części 1

Najnowszy rozdział Chainsaw Man jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *