Popularny serial ABC Manifest, opowiadający o locie, który w tajemniczy sposób ląduje pięć lat po starcie, nadal zyskuje popularność długo po jego pierwotnym odwołaniu. Fani zebrali się, aby jakoś to uratować, a Netflix wyemituje sezon 4 jesienią 2022 roku. Jeszcze kilka miesięcy, jak fani serialu mogą w międzyczasie ugasić pragnienie Manifestu? Jakie programy powinieneś obejrzeć po zakończeniu wszystkich trzech sezonów Manifestu? Na szczęście istnieje wiele świetnych programów, które warto sprawdzić, które są w tej samej sterówce, co Manifest, nawet jeśli nie wypełniają całkowicie pustki.

Nie wiesz, od czego zacząć? Jako seria mieszająca gatunki, Manifest opowiada o tajemnicy tego, co naprawdę wydarzyło się w samolocie, a postacie walczą o odpowiedzi, gdy mierzą się z problemami skoku o pięć lat w przyszłość. Dodaj do tego nadprzyrodzone wizje i dziwne zgony, a otrzymasz ekscytujący, pełen akcji program. Wielu fanów zakochało się w szczególności w postaciach, takich jak rodzeństwo między Michaelą i Benem Stonem, granymi odpowiednio przez Melissę Roxburgh i Josha Dallasa. Ale na szczęście dla Ciebie istnieje wiele seriali telewizyjnych, które mogą przyciągnąć Cię z taką samą intensywnością, i chociaż istnieją oczywiste typy, takie jak Zagubieni, mamy kilka niedocenianych rekomendacji, które fani Manifest z pewnością pokochają.

Podróżnicy (2016-2018)

Obraz za pośrednictwem Netflix

Travelers, koprodukcja Canada’s Showcase i Netflix, to serial science fiction, który trwał przez trzy sezony od 2016 do 2018 roku. W serialu występuje Eric McCormack jako Grant MacLaren, znany również jako Traveler 2468, człowiek, który cofa się w czasie zespół innych „podróżników” do naszej teraźniejszości, aby miejmy nadzieję zmienić przyszłość i zapobiec apokaliptycznemu rozpadowi społeczeństwa. Ludzie z przyszłości wkraczają w teraźniejszość, przejmując ciała ludzi znajdujących się na skraju śmierci — oczywiście z powodów moralnych i aby zminimalizować wpływ swoich działań na przyszłość, którą mają nadzieję zmienić. Dzięki wielu kalkulacjom ich misje mają minimalny, ale znaczący wpływ na świat, który pozostawili.

Każda misja jest planowana przez dyrektora, system AI, który wyznacza przyszłość i dokonuje obliczeń, aby wymyślić najlepsze działania, aby uzyskać najlepsze wyniki. W międzyczasie podróżni muszą wtopić się w swoją nową tożsamość i przestrzegać surowych zasad, aby nie wprowadzać niepotrzebnych zmian w czasie. Kilka szczegółowych zasad podróżnych to „pozostawiaj przyszłość w przeszłości” i „nie wtrącaj się”, nawet jeśli ktoś umiera. Wraz z McCormackiem Travelers grają MacKenzie Porter, Nestę Cooper, Jareda Abrahamsona i Reilly Dolman jako towarzyszy podróży w jego zespole. Serial jest komediowym procesem kryminalnym zamkniętym w dramacie science fiction, który ma wiele akcji, które zaintrygują każdego widza. Dzięki zagadkowym pytaniom o strukturę czasu i emocjonalnym łukom postaci, ta seria jest idealnym kolejnym zegarkiem po Manifeście.

Czytaj także  7 najlepszych „Teraz dokumentalny!” Odcinki, wszystkie zatwierdzone przez Helen Mirren

Poczucie8 (2015-2018)

Stworzony przez Wachowskich, zespół filmowy odpowiedzialny za filmy Matrix i Atlas chmur, Sense8 opowiada o grupie ośmiu osób połączonych na całym świecie, które rozwijają zdolność widzenia, słyszenia i odczuwania wszystkiego, co robią inni w grupie, znanej jako „ zmysły”. Gdy grupa w końcu zaczyna rozumieć swoją empatyczną nową sytuację, dowiadują się, że po nich istnieje organizacja, która poluje i zabija sensacje na całym świecie. W Sense8 występują Jamie Clayton, Brian J. Smith, Tuppence Middleton, Bae Doona, Tina Desai, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre i Toby Onwumere jako osiem głównych sensacji, podczas gdy inne talenty, takie jak Daryl Hannah i Freema Agyeman, grają role drugoplanowe.

Poprzez relacje między zmysłami, Sense8 opowiada niezwykle szczerą historię, która rzuca światło na różnorodność kultury, płci, seksualności, osobowości i nie tylko. Wachowscy udowadniają, że są jednymi z największych talentów w branży, wykorzystując w swoich filmach wyjątkową kinematografię i design, co sprawia, że ​​ten show jest przyjemnością dla wszystkich zmysłów. Niestety, Netflix anulował Sense8 po dwóch sezonach, ale dzięki jednemu z pierwszych przypadków, w których fani gromadzili się, by uratować ukochany program telewizyjny, Netflix przyznał Wachowskim dwugodzinny film, aby zakończyć wszystkie wątki w konkretnym końcu. Podczas gdy fani oczywiście woleli kolejny sezon, powstały film jest pięknym i satysfakcjonującym zakończeniem jednego z najlepszych programów Netflix.

Frędzle (2008-2013)

frędzle-anna-torv-joshua-jackson-social Zdjęcie przez FOX

Fringe to zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla fanów Manifest, ponieważ seria to pięć sezonów tajemnic, nadprzyrodzonych science fiction i procedur kryminalnych, z dobrze zaprojektowaną mitologią, którą ci, którzy oglądają długie, dogłębne programy z gatunku, takie jak Doctor Who będzie kochać. Z Anną Torv jako agentką FBI Olivią Dunham, Johnem Noblem jako błyskotliwym, ale nieco zwariowanym naukowcem Walterem Bishopem i Joshuą Jacksonem jako wyobcowanym, cynicznym synem Waltera, Fringe skupia się wokół fikcyjnej gałęzi FBI zwanej Fringe Division. Jak można się domyślić, dział obejmuje wszystkie niewyjaśnione, prawdopodobnie nadprzyrodzone zdarzenia lub wszystko, co można uznać za margines nauki, podobnie jak Z Archiwum X.

Czytaj także  The Mandalorian Wields the Darksaber in Latest Season 3 Poster

Spektakl początkowo ma tradycyjną, epizodyczną, indywidualną strukturę, ale zmienia się ona w miarę upływu pór roku, by być bardziej serializowana, gdy fabuła staje się bardziej skomplikowana i koncentruje się na osobistych historiach głównych bohaterów. Fringe rozwinął kult przez lata i nie bez powodu, ponieważ serial wyróżnia się budowaniem głębokich emocjonalnie relacji, szczególnie z Olivią i Peterem, a także upewnia się, że tajemnica i nadprzyrodzone szczegóły rzeczywiście mają jakiś sens. Z Olivią jako prostolinijną, uczciwą agentką, Peter pomaga w sprawach po tym, jak dzięki FBI ponownie nawiązał kontakt ze swoim ojcem, z którym zerwał. Wkrótce Fringe Division znajduje odpór ze strony grupy nieuczciwych naukowców, którzy zamierzają przejąć kontrolę nad czasem i podróżować do równoległego wszechświata. Nic wielkiego, prawda?

Resztki (2014-2017)

Stworzony przez Damona Lindelofa The Leftovers HBO to kryminalnie niedoceniany serial o świecie, w którym dwa procent populacji zniknęło trzy lata wcześniej, losowo i bez wyjaśnienia. Ale, co zaskakujące, serial nie skupia się na zaginionych. Zamiast tego The Leftovers skupia się na tych, którzy pozostali w tyle, gdy próbują pogodzić się ze swoją nową rzeczywistością w obliczu ogromnego pytania, na które nie ma odpowiedzi: dokąd poszli?. Niektórzy odnajdują religię, niektórzy trzymają się mocno tego, co wiedzą, a inni zastanawiają się, czy po prostu nie są wystarczająco dobrzy, aby je wziąć. W centrum opowieści znajduje się rodzina Garveyów, kierowana przez pragmatycznego szefa policji Kevina, granego przez Justina Theroux. Jego żona Laurie (Amy Brenneman) zostawia ich dla cichego kultu o nazwie Guilty Remnant, podczas gdy dwójka dzieci, Jill (Margaret Qualley) i Tommy (Chris Zylka), zachowuje się na swój sposób.

Szczerze mówiąc, jeśli to wprowadzenie cię nie zachwyci, obsada powinna cię zachęcić, ponieważ Theroux, Carrie Coon, Christopher Eccleston, Regina King, Ann Dowd i inni prowadzą serial. Prawdziwie filozoficzny dramat The Leftovers spędza dużo czasu na kwestionowaniu wiary i niewytłumaczalności, pozostawiając wiele do interpretacji, z fantastycznym scenariuszem i doskonałymi występami. Chociaż program został haniebnie zignorowany przez większość nagród, gdy był emitowany, The Leftovers ma wielu fanów i jest uważany przez wielu krytyków za jeden z najlepszych programów w ostatnich latach, z takimi hitami jak The Wire.

Czytaj także  19 programów jak pasterka do obejrzenia w następnej kolejności

Pod kopułą (2013-2015)

pod-kopułą-britt-robertson Obraz za pośrednictwem CBS

Jeśli chcesz obejrzeć coś z solidną centralną tajemnicą, taką jak Manifest, Under the Dome to świetny wybór. Oparty na powieści Stephena Kinga z 2009 roku o tym samym tytule, seria CBS koncentruje się na małym miasteczku o nazwie Chester’s Mill, gdzie tajemnicza kopuła nagle otacza miasto i jego mieszkańców, odcinając ich od reszty świata. W ciągu trzech sezonów serial bada, jak i dlaczego jest tam kopuła, kto jest odpowiedzialny i co się dzieje, gdy grupa ludzi utknie razem w małym, uwięzionym miejscu, z ograniczonymi zasobami i przetestowanymi relacjami. Kiedy myślisz, że odkryłeś, co tak naprawdę kryje się za kopułą, serial rzuca cię w pętlę z niespodzianką, której nigdy nie zobaczysz.

Ale jeśli się martwisz, ta seria ma zaplanowane zakończenie, odpowiadając na większość, jeśli nie wszystkie, z pytań, które masz przed trzecim i ostatnim sezonem. Pod kopułą występuje również niezwykle utalentowana obsada, z Mikem Vogelem, Brittem Robertsonem, Deanem Norrisem i Eddiem Cahillem tylko kilkoma nazwiskami na liście. Niezwykle zabawna impreza, w którą na pewno zostaniesz wciągnięty po pierwszym odcinku, Under the Dome to świetny zegarek.

Dzikie zwierzęta (2020-obecnie)

Najnowszy program na liście, The Wilds, był dostępny tylko przez jeden sezon, ale drugi (i miejmy nadzieję, więcej) jest w drodze. Oryginalna seria Amazon opowiada o grupie nastolatek, których samolot rozbija się na pozornie bezludnej wyspie. Bez ich wiedzy są one w rzeczywistości przedmiotem eksperymentu znanego jako program Dawn of Eve i są obserwowane i badane przez cały czas. Historia toczy się między czasem spędzonym przez dziewczyny na wyspie, retrospekcji do życia przed podróżą i retrospekcji do czasu, gdy zostały „uratowane” i są udzielane wywiady na temat ich doświadczeń.

W obsadzie młodych kobiet występujących w The Wilds występuje wielu obiecujących aktorów, w tym Helena Howard, której przełomową rolą była Madeline z 2018 roku, a Rachel Griffiths gra kobietę zza zasłony, Gretchen Klein. Spektakl został dobrze przyjęty przez krytykę i publiczność, wielu chwaliło występy i skomplikowane relacje międzyludzkie między bohaterami. W nadchodzącym sezonie The Wilds historia zostanie znacznie rozszerzona, ujawniając więcej o prawdziwych celach programu Dawn of Eve oraz o tym, czy eksperyment kiedykolwiek się zakończy.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *