Któż nie czeka na zasłużoną długo i szczęśliwie w komedii romantycznej? Zakończenie jest zawsze czymś w rodzaju nagrody po spędzeniu całego czasu na obserwowaniu, jak para się zakochuje. Oczyszczające uwolnienie napięcia woli-nie-chcą. Nikt nie chce oglądać czegoś lekkiego i puszystego, aby para mogła się rozstać w końcu. Ale szczerze, czasami tak byłoby najlepiej. Podczas gdy niektóre pary romantyczne są tak doskonałe, że przynoszą łzy w oku, inne są tak straszliwie niedopasowane, że jedyną rzeczą, która utrzymuje je razem tak długo, jest czysta chemia i napięcie seksualne. Od szukających dramatu fobów zaangażowania po ukochane licealistki, które pary przetrwają, a kto ma się rozbić i spłonąć?

11/11 11. Carrie i Charles w „Czterech weselach i pogrzebie”

Zdjęcie za pośrednictwem rankingu dystrybutorów filmowych

Carrie (Andie MacDowall) i Charles (Hugh Grant), skrzyżowani przez gwiazdy kochankowie Czterech wesel i pogrzebu, zostali skazani na porażkę. Oboje spotykają się na ślubie wspólnego przyjaciela i śpią razem, rozpoczynając w ten sposób miesiące tęsknoty. Podczas filmu spotykają się ponownie kilka razy, w niewytłumaczalny sposób łączy je czysta chemia. Na drugim ślubie dowiadujemy się, że Carrie jest zaręczona z kimś innym, a mimo to sypia z Charlesem. Następnie zaprasza go na swój ślub, doskonale wiedząc, że darzy ją uczuciami. Zanim Charlesowi w końcu udaje się trochę przeboleć i decyduje się poślubić swojego byłego, ona rozbija jego ślub, który następnie odwołuje w ostatniej chwili, aby być z nią. Przez cały film ci dwaj boją się zobowiązać się do kogokolwiek, bezwstydnie ranić innych wokół siebie i wydają się być zainteresowani sobą tylko wtedy, gdy drugi jest zajęty. Powiedziałbym, że dopóki ta dwójka nie nauczy się komunikować ze sobą i nie pójdą na odpowiednią randkę, ich szanse na przetrwanie są nikłe.

10/11 10. Radość i Jack w „Co się dzieje w Vegas”

Ashton Kutcher i Cameron Diaz w filmie Co się dzieje w Vegas Zdjęcie za pośrednictwem 20th Century Fox

Joy (Cameron Diaz) i Jack (Ashton Kutcher) to zupełne przeciwieństwa. Spotykają się podczas szalonej nocy w Vegas, podczas której oboje pijani biorą ślub. Zgadzają się na natychmiastowy rozwód następnego dnia, dopóki Jack nie wygra miliona dolarów za pomocą monety Joy. Chociaż oboje czują się uprawnieni do pieniędzy, żaden z nich nie może się rozwieść i podzielić pieniądze, dopóki nie spróbują współistnieć przez sześć miesięcy. Jack i Joy robią sobie nawzajem coraz bardziej wymyślne figle, próbując sprawić, by drugi się nie powiódł – i to prawie większość związku. Jednak następuje dość gwałtowna zmiana ich uczuć, gdy stają się bardziej zaangażowani w swoje życie, a ich atrakcyjność rośnie. Jest to dość nijakie, biorąc pod uwagę ich całkowity brak chemii i biorąc pod uwagę niektóre z okropnych rzeczy, które właśnie sobie zrobili bez żadnych przeprosin. Ta dwójka nie przetrwałaby dłużej niż rok bez odrywania sobie nawzajem głów, gdy namiętność przestanie istnieć.

Czytaj także  Paul Feig's Action-Comedy Grand Death Lotto Casts John Cena, Awkwafina & Simu Liu

9/11 9. Kathleen i Joe w „Masz pocztę”

masz-mail-tom-hanks-meg-ryan-social-feature Zdjęcie za pośrednictwem Warner Bros.

Przynajmniej Kathleen (Meg Ryan) i Joe (Tom Hanks) w Masz pocztę wydają się mieć ze sobą coś wspólnego, w przeciwieństwie do naszych ostatnich dwóch wpisów. Ale nie są dużo lepsi w dziale relacji. Oboje początkowo spotkali się na czacie pod pseudonimami, dzieląc się ze sobą wiadomościami i zakochując się wirtualnie. Jednak kiedy spotykają się osobiście (nie znając prawdziwej tożsamości drugiego), niemal natychmiast gardzą sobą. Nie zrozum mnie źle, uwielbiam trop wrogów do kochanków. Po prostu nie jestem do końca przekonana, że ​​Joe kiedykolwiek kochał Kathleen, biorąc pod uwagę okrutny sposób, w jaki ją traktuje. Joe najpierw dowiaduje się o jej tożsamości i zaczyna zarówno dręczyć Kathleen, jak i ścigać ją, nie ujawniając, kim jest. Przez większość filmu Joe kłamie i manipuluje, bawiąc się uczuciami Kathleen na każdy jego kaprys. Szczerze mówiąc, jego wybryki wydają się bardziej socjopatyczne niż romantyczne.

8/11 8. Sara i Jonathan w „Serendipity”

Kate Beckinsale i John Cusack w Serendipity Obraz przez Miramax

Żeby było jasne, Jonathan (John Cusack) i Sara (Kate Beckinsale) mają świetną chemię. Ale ich śmieszna obsesja przeznaczenia bardziej mnie zirytowała niż zakochała. Oboje mają szansę spotkać się w domu towarowym i mimo, że oboje spotykają się z innymi ludźmi, spędzają noc razem. Jednak zamiast robić normalne rzeczy i wymieniać się liczbami, Sara decyduje, że los musi ich ponownie zjednoczyć. 10 lat później wciąż się nie znaleźli, ale nadal mają niezdrową obsesję na punkcie siebie (nawet jeśli są zaręczeni z różnymi ludźmi). Chodzi o to, ile naprawdę nauczyli się o sobie tej jednej nocy? Wyobrażam sobie, że przez te dziesięć lat też by się zmieniły. Chociaż łączą się ponownie i kończą razem, wszystko, co naprawdę mieli razem, to chemia i wzajemne tęsknoty za tajemniczą ideą ich prawdziwej miłości.

7/11 7. Margaret i Andrew w „Oświadczeniu”

Margaret i Andrew z The Proposal stoją razem

Wracając do tropu wrogów do kochanków, w końcu dotarliśmy do pary, która pod koniec filmu naprawdę wydaje się lubić. Kiedy Margaret (Sandra Bullock), kanadyjska redaktorka naczelna wydawnictwa książkowego, dowiaduje się, że zostanie deportowana i straci pracę, szantażuje swojego asystenta, Andrew (Ryan Reynolds), by poślubił ją w celu uzyskania zielonego karta. Oboje spędzają weekend na Alasce z rodziną Andrew, starając się podtrzymać farsę swojego fałszywego związku dla amerykańskiej imigracji. Margaret i Andrew na początku nie dogadują się, ponieważ Margaret jest surowa i apodyktyczna, a Andrew gardzi jej ciągłym wykorzystywaniem go. Jednak im dłużej spędzają razem, naprawdę widzimy, jak ich bariery znikają i ta dwójka naprawdę się łączy. Ich główną przeszkodą jest jednak ich niefortunna sytuacja – Andrew naprawdę musiałby poślubić Margaret tylko po to, by móc się z nią umówić. To duża presja na nowy związek.

Czytaj także  Infinity Pool Inspired by Memories of 'Weird' Resort Vacation Says Brandon Cronenberg

6/11 6. Josie i Sam w „Never Been Kissed”

Nigdy się nie całowałem

Wiem, że niektórzy z was mogą ocenić ranking, biorąc pod uwagę okoliczności ich związku, ale wysłuchaj mnie. Dziennikarka Josie (Drew Barrymore) poznaje Sama (Michael Vartan), nauczyciela angielskiego, który udaje uczennicę miejscowej szkoły. Chociaż nie dzieje się nic niestosownego, gdy udaje jedną z jego uczniów, Josie i Sam wyraźnie się do siebie przyciągają przez cały film, co sprawia, że ​​Sam czuje się dość skonfliktowany. To niesamowicie niestosowne, biorąc pod uwagę, że ma być jej nauczycielem (nawet jeśli technicznie jest w jego wieku). Jednak te dwie osoby mają ze sobą wiele wspólnego, a Sam jest jedną z niewielu osób, które naprawdę uwielbiają Josie i jej dziwną, idiosynkratyczną osobowość. Główną wadą jest to, że ich związek został zbudowany na raczej nieodpowiednim kłamstwie. Trudno jest wrócić z faktu, że większość tego, co Sam wiedział o Josie, nie jest prawdą.

5/11 5. Sara i Alex w „Hitchu”

Will Smith i Eva Mendes w Hitch Zdjęcie za pośrednictwem Sony Pictures Release

Podobnie jak w przypadku tego ostatniego, ten związek również zaczął się od kłamstwa, choć żadne z nich nie było aż tak poważne. Alex (Will Smith), trener randkowy, który szkoli mężczyzn na drogach miłości, spotyka swoją partnerkę w postaci pracoholicy Sary (Eva Mendes), felietonistki plotkarskiej, która zna się na zwykłych technikach uwodzenia. Hitch czuje, że się w niej zakochuje, robiąc wszystko, co w jej mocy, by ją pogonić. Jednak zachowuje swoją karierę w tajemnicy, nazywając siebie zwykłym „konsultantem”. Sara też zachowuje swoje intencje dla siebie, wiedząc, że Alex jest blisko z nowym chłopakiem popularnej celebrytki, od czasu do czasu wykorzystując go do soczystych plotek, które dodaje do swojej kolumny. Para zakochuje się w sobie i ma niesamowitą chemię. Największym minusem tej pary jest brak komunikacji. Gdyby któryś z nich zabrał sekundę, by przestać grać w gry, przyznać się do swoich uczuć i porozmawiać o tym, byliby znacznie wyżej na tej liście.

Czytaj także  Michelle Yeoh Reveals What She Learned from Jamie Lee Curtis

4/11 4. Julia i Robbie w „Wesele piosenkarza”

piosenkarz weselny Obraz w kinie New Line

Szczerze mówiąc, piosenka na końcu („Grow Old With You”), którą Robbie (Adam Sandler) śpiewa Julii (Drew Barrymore), poważnie mnie pokusiła, aby przenieść tę parę wyżej, ponieważ za każdym razem doprowadza mnie do łez. Jednak ci dwaj wydają się cierpieć z powodu wad komunikacyjnych wielu par z tej listy. Z drugiej strony Julia i Robbie pięknie do siebie pasują, dzięki wspaniałej chemii na ekranie i temu, jak naprawdę wydają się uwielbiać siebie nawzajem, wady i wszystko. Spotykają się w niefortunnych okolicznościach, podczas gdy Julia jest zaręczona, a Robbie zostaje niedawno porzucony. Kiedy pomaga jej zaplanować ślub, oboje zakochują się w sobie, ale za każdym razem, gdy próbują się do tego przyznać, wszystko staje im na drodze. Robbie źle interpretuje różne rzeczy, a Julia pojawia się w złym momencie; wydaje się, że nic nie działa dla tych dwóch. Jedyną prawdziwą wadą tej pary jest strach przed mówieniem prosto z serca. Mają tendencję do zakładania i akceptowania, zamiast czekać na wyjaśnienie.

3/11 3. Scarlet i Mike w „17 Again”

17-znowu-leslie-mann-zac-efron Zdjęcie za pośrednictwem Warner Bros.

Może wydawać się dziwne, że to połączenie jest tak daleko, ale Mike (Zac Efron / Matthew Perry) naprawdę włożył wysiłek, aby zaakceptować, że to on był problemem i poprawić siebie i swoje relacje nie tylko z żoną, ale także ze swoją żoną. dzieci też. Po magicznym przekształceniu się w nastolatka, Mike postrzega to jako okazję do ponownego nawiązania kontaktu ze swoimi dalekimi dziećmi i jego niedługo byłą żoną, Scarlet (Leslie Mann). Mike spędza czas z nimi wszystkimi, zamieniając syna w mistrza koszykówki, ucząc córkę szacunku do samego siebie i prawdziwej miłości oraz rozpalając iskrę ze Scarlet. Ta dwójka nigdy nie działałaby bez tej zmiany. Mike musiał zrobić krok naprzód, zaakceptować, że się mylił i pracować, by być lepszym człowiekiem dla swojej rodziny. I właśnie to zrobił. Jedyną rzeczą jest to, czy Mike utrzyma to po zakończeniu filmu. Jednak po tym, jak posmakował utraty rodziny, wątpię, czy Mike kiedykolwiek pozwoliłby im prześlizgnąć się przez jego palce.

2/11 2. Rachel…

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *